Po čem bude ve světě investicí v roce 2022 největší hlad?

30.12.2021
Finance

Hlavní ekonom společnosti Cyrrus Vít Hradil uvádí, že pokud nedojde k nějakým nepředvídatelným zádrhelům, čeká nás rok ve znamení globálního ekonomického oživení. To by mělo prospívat hlavně akciovým trhům. Specificky pak sektorům, které jsou označovány jako cyklické, tedy p

Hlavní ekonom společnosti Cyrrus Vít Hradil uvádí, že pokud nedojde k nějakým nepředvídatelným zádrhelům, čeká nás rok ve znamení globálního ekonomického oživení. To by mělo prospívat hlavně akciovým trhům. Specificky pak sektorům, které jsou označovány jako cyklické, tedy pozitivně korelující s hospodářským růstem. „Jediným významnějším rizikem je zde možné dřívější utlumení či ukončení podpory ze strany hlavních centrálních bank – ECB a Fedu. Obě tyto instituce ovšem signalizují, že budou postupovat velmi opatrně a budou se snažit na finančních trzích pokud možno nezpůsobit výraznější otřes,“ myslí si Vít Hradil.
Sdílet

Novinky a články

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení