Experti věří v oživení zábavního průmyslu a stále sázejí na akcie společnosti ČEZ

31.1.2022
Finance

Akciové trhy bude nadále ovlivňovat pandemie covidu, zásadní vliv bude mít i vývoj inflace a politika centrálních bank.Akciové trhy ve Spojených státech loni opět trhaly rekordy. Jestli se jim to samé bude dařit i v následujících týdnech, bude záležet na řadě faktorů. Podsta

Akciové trhy bude nadále ovlivňovat pandemie covidu, zásadní vliv bude mít i vývoj inflace a politika centrálních bank.Akciové trhy ve Spojených státech loni opět trhaly rekordy. Jestli se jim to samé bude dařit i v následujících týdnech, bude záležet na řadě faktorů. Podstatný bude samozřejmě další vývoj pandemie covidu. Konkrétně nové varianty omikron, která je podle vědců mnohem nakažlivější než delta, možná se však vyznačuje slabším průběhem. Zásadní vliv bude mít na kapitálové trhy také další vývoj inflace a s ním související politika centrálních bank. V případě, že by americká centrální banka Fed zvolila rychlé tempo zvyšování sazeb, bude to akciové trhy bolet.
Sdílet

Novinky a články

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení